A hagyományos kínai orvoslás felfogása szerint az emberi test szerves egységet alkot, s a belső szervekben végbemenő köros változások kifejeződhetnek a testfelszín szöveteiben. Amikor valamelyik szabályozó rendszer meghibásodik, vagy abban patologikus változás következik be, akkor a szervezet a problémával vagy a betegséggel érintett tartományba információt küld.
Ennek következtében a kézben - ahol ezek az "üzenetek" felhalmozódnak - a különféle betegségek azonosíthatók. Az ember állandó anyagcserét folytat; ennek legközvetlenebb módja a légzés és a táplálkozás. Az anyagcsere rendellenességeinek nyomai megjelennek a kezeken. Például a nem megfelelő táplálkozás - amely a gyomorral és a belekkel kapcsolatos betegségek kiváltója - a test zsíranyagcseréjének rendellenességét okozhatja.
Ha a vérben túl sok a zsír, a fölösleges zsírszemcsék kicsapódnak, és dombokat alkotva összegyűlnek a tenyérben, amitől a vonalak is abnormálissá válnak. A légzési funkció rendellenessége a test kémiai egyensúlyát borítja fel, amely a tenyérfelület sav-bázis területén eredményez változást.
A savas szervezetűek általában olyan betegségekre hajlamosak, mint a magas vérnyomás, érelmeszesedés, agyvérzés, cukorbetegség, a lúgos összetételűek pedig alacsony vérnyomásban, asztmában, gyomorsüllyedésben betegedhetnek meg. Kötetünk az egyes betegségek korai tüneteinek felismerésében segít, hogy idején fordulhassnk orvoshoz.
http://data.hu/get/4140972/Kinai_kezdiagnosztika.pdf?pid=3612024477
|