Valamennyi szervünknek és testrészünknek megvan a leképeződése - ezáltal a neki megfelelő reflexpontja - a tenyerünkön, illetve a talpunkon. A páratlan szervek reflexpontja csak egy oldalon található meg - pl. a máj reflexe a jobb oldalon.
A reflexzóna-masszázs ezen pontok nyomással, masszírozással történő kezelését jelenti. Ezzel a technikával oldható a feszültség, rendeződik a kezelt pontoknak megfelelő szerv vérellátása, és így beindulhatnak a test öngyógyító erői, erősödik az immunrendszer.
A kezelés megkezdése előtt vegyük szemügyre a kezeket és a lábakat. Duzzadt helyek, tyúkszemek, bőrpír, vértelenség, különféle bőrkeményedések, hegek zavart okozhatnak, illetve jelezhetnek a megfelelő zónában.
Az eredményes kezelés feltétele a helyes előkészítés és a nyugodt körülmények biztosítása.
A masszázs körülbelül húsz percig tart. Ezalatt a reflexzónákat kisebb-nagyobb nyomással kezelik különböző szempontok szerint. Megkülönböztetnek hüvelykujj-technikát, ujj-technikát, nyomó, körkörös és simító technikát. A masszőrnek nagy gyakorlatra van szüksége ahhoz, hogy a kezeléshez a megfelelő sorrendet, nyomáserősséget és tempót jól tudja megválasztani.
A reflexzóna-masszázs általában melegség-érzetet kelt. Ha azonban fájdalom keletkezik a testben – leszámítva persze az épp nyomásnak kitett területeket -, meg kell szakítani a kezelést.
Fontos: Teljes előképzettség hiányában önállóan, szakértő segítsége nélkül ne végezzünk célzott reflexzóna-kezelést!
|