Dinamikus gyakorlat. Egyike azoknak, amelyeket nem nyugalmi testhelyzetben, vagyis állva, ülve vagy fekve, de mégis egy helyben maradva végzünk.
Terpeszállásban állva kilégzés után lassú belégzést végzünk, mialatt a karjainkat, felfelé fordított tenyérrel, vállmagasságig előre emeljük.
Ezután a légzésvisszatartás közben az ökölbe szorított mindkét kezünket hirtelen a vállunkhoz rántjuk, majd újból kinyújtjuk, megint visszarántjuk, és ezt még egyszer megismételjük - összesen háromszor.
Végül kilégzés közben a karjainkat ellazítva leeresztjük, és előrehajolva pihenünk.
A gyakorlat akkor hatásos, ha karjainkat olyan erővel nyújtjuk ki, mintha azokat valami teljes erővel visszatartaná, és nekünk ezt a nyomást kellene legyőzni. Tehát az erőltetéstől lassan és remegve kell a karjainkat minden egyes alkalommal kinyújtani.
Ha valakinek sok a háromszori karnyújtás visszatartott lélegzettel, az gyakoroljon kétszeri karnyújtással!
Ez az idegrendszer ellenálló képességét fokozó gyógyító gyakorlat. A legjobb módszer a kéz és a fej ideges remegése ellen, pszichikai téren pedig a lelkierő fokozódásához vezet, biztos fellépést ad. Az ember az idegerősítő légzés végrehajtása után úgy érzi magát, mintha minden küzdelemre felvértezett volna.
|