Dinamikus gyakorlat. Egyike azoknak, amelyeket nem nyugalmi testhelyzetben, vagyis állva, ülve vagy fekve, de mégis egy helyben maradva végzünk.
Terpeszállásban állva kilégzés után lassú belégzést végzünk, mialatt a karjainkat, felfelé fordított tenyérrel, vállmagasságig előre emeljük.
Ezután a légzésvisszatartás közben az ökölbe szorított mindkét kezünket hirt
...
Tovább »
|
A légzésnek két nagyon fontos szerepe van életünkben: egyrészről fiziológiailag biztosítja az oxigén és szén-dioxid cseréjét, másrészről közvetlenül hat az agy pszichikai folyamataira.
A transzlégzés során a légzés utóbbi funkcióját használjuk önismeretre, önsegítésre. Arra, hogy tudatunk mélyebb régióiban felismerjük elfojtott, traumatikus emlékanyagainkat, és a felismerést követően feloldjuk azokat. Végeredményben szó szerint "átl&ea
...
Tovább »
|
A fogantatástól a megszületésig tartó időszak élményei közvetett módon hatást gyakorolnak jelenlegi életünkre.
Ennek a légzéstechnikának a segítségével transzállapotba juthatunk, így hozzáférhetünk ezekhez az elfojtott élményekhez.
A gyakorlat szempontjából a születésélmény négy szakaszát különböztetjük meg, melyek neve: születési mátrixok, és melyek nem esnek egy
...
Tovább »
|
Ez a légzéstechnika az újjászületés technikájának továbbfejlesztett változata, melynek magyar neve: szabadlégzés. Ez a fajta légzés a mindennapi élet problémáinak az integrálására való. Nem a testen és egyénen túli élményeket célozza, bár általa is juthatunk ilyen tapasztalatokhoz.
A vivation légzés alapja a folyamatos légzés. Közben figyelmünk fókuszát a testi érzésekre, érzetekre helyezzük, és azokon keresztül értjük meg az információkat önmagunkról.
|
A légzésfajta neve a holos és a trepein szó összetételéből ered. Magyarul a teljesség felé haladást jelenti. Katartikus légzésnek is nevezik és célja a megváltozott tudatállapot és a transzcendens élmények megtapasztalása.
Aktív, erős, folyamatos ki- és belégzés adja a transzélményt. Ebben az állapotban az ember felismeri a felsőbb isteni lényeket, vezetőket, valamint képes kommunikálni velük.
Megtapasztalhatja előző életek esem
...
Tovább »
|
Hogyan kapcsolódik egymáshoz ez a két dolog?
A következők szerint:
1. Helyes önismeret hiányában nem tudjuk helyesen látni és
értelmezni a világot. Mindenki a saját szűrőjén - lelki
|
Elég egy rossz szó, és már meg is bánkódik? Vagy épp ellenkezőleg, bármit mondanak, minden lepereg Önről?
A teszt megmutatja, hogyan találhatja meg az egyensúlyt!
1. Könnyezik a szeme hagymapucolás közben?
|
Különbözőek vagyunk. Van köztünk, aki mindig ragaszkodik az elképzeléseihez, mások teljesen spontán élnek. Vannak, akik hasraütés-szerűen tájékozódnak a világban, sokaknak viszont iszonyatos erőfeszítésükbe kerül, hogy a megszokott viselkedésmódjukkal felhagyjanak.
Ön melyik csoportba tartozik?
Megtudja, ha az alábbi kérdésekre megadja a választ:
|
Néha azért szalasztjuk el a nagy lehetőségeket, mert nem bízunk
eléggé önmagunkban.
Csak az tudja kihasználni az adódó alkalmakat, aki
tisztában van az erősségeivel.
Ön tudja, élete mely terület&
...
Tovább »
|
Az ember nem azzal vétkezik, amit csinál, hanem a szándékkal, amellyel elköveti ezt vagy azt. Minden a szándék. Az ember erősebben és pontosabban emlékezik a kezdetre, mikor közeledik a vég. Ami fontos, azt nem felejted el soha. A nő és a férfi párharcát soha ne lássad másként, mint reménytelen harcot, melyet a legkegyetlenebb önzés és a féktelen hiúság fűtenek. Mit ér mindenféle szeretet, amely jutalmat akar? Vágy, másnak lenni, mint aki és ami vagyunk: ennél fájdalmasabb vágy nem éghet emberi szívben. &
...
Tovább »
| |